Na śniegu

Zapraszamy do naszej wypożyczalni nart CLASSIC.

Promocja Zimowa.
Wynajmij pokój, a narty biegowe z butami wypożyczysz na czas pobytu z zniżką.
Dzieciom oferujemy sanki.
Zapraszamy !

Zimą gdy spadnie śnieg można wybrać się na narty lub sanki. Szczególnie dobre są warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Śnieg zasypując piesze szlaki turystyczne tworzy je szlakami narciarskimi.Narciarstwo biegowe jest to sport zdrowy i bezpieczny. Pomaga spalać kalorie ok. 600-700 kcal na godzinę, szybciej niż podczas pływania czy gry w tenisa. Narciarstwo biegowe jest sportem mało urazowym. W czasie jazdy na nartach biegowych angażujemy prawie 90 procent wszystkich mięśni. Jest doskonałym sposobem na relaks na świeżym powietrzu i w rodzinnym gronie. Bieganie spodoba się najmłodszym, bo jest łatwe do opanowania. Technika biegu lub chodu na nartach biegowych prawie nie różni się od naturalnego sposobu poruszania.

Biegając na nartach wzmocnimy kręgosłup i mięśnie pleców. Narciarstwo biegowe wzmacnia też sprawność sercowo-naczyniową, zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej, dotlenia, redukuje nadciśnienie i poprawia metabolizm. Zwiększa wytrzymałość, jak i siłę. Dodatkowo kontakt z przyrodą przynosi odprężenie psychiczne, pomaga rozładować napięcie emocjonalne.

Najlepszy dla narciarzy w Supraślu Jest szlak Supraski. Prowadzi z Supraśla, przez Podsupraśl, mija rezerwat Jałówka, Ożynnik, Złota Wieś do Czarnego Bloku.Posiada 16 km długości.

By biegać na nartach po lesie trzeba mieć:

* narty (o około 20-30 cm dłuższe niż wzrost)
* wiązania
* buty
* kijki (sięgające do ramienia)


Jeżeli mamy ochotę na narciarstwo zjazdowe to kilka kilometrów za Supraślem jest też taka trasa.

Stok w Ogrodniczkach to 200 metrów profesjonalnie przygotowanej trasy zjazdowej. Jest przygotowywany wyciąg orczykowy, sztuczne naśnieżanie oraz oświetlenie. W przyszłości na miejscu można będzie  wypożyczyć narty. Niedaleki Stok z swoimi górkami to także "raj" dla dzieciarni zjeżdżające na sankach, czy innych nadających się do zjazdu przedmiotach.

W Supraślu też znajdziemy górki na które można wybrać się na sanki. Jedną z nich jest Góraka Haka.

Facebook Supraśla

Foto - Supraśl

jsWeather

Weather in Supraśl

25th czerwiec, 2024 - 0:38
Zachmurzenie Umiarkowane
14°C 13°C min 16°C max
4:00 20:57
Wilgotność: 93 %
Wind: 1,6 km/h Zachodni
Ciśnienie: 1.019 hPa
Widoczność: 10.000 m

Poprzez kliknięcie „Akceptuję” wyrażasz zgodę na zainstalowanie i przechowywanie plików typu cookie na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookie w ustawieniach swojej przeglądaki.