Silvarium

Silvarium w Poczopku działa od 2005 roku – jest to ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej założony przez Nadleśnictwo Krynki. Na prawie 30 hektarach utworzono obiekt przekazujący , co w naszej, leśnej przyrodzie najpiękniejsze. W Silvarium można podziwiać zwierzęta i rośliny, które występują w samym Poczopku, jak i w całym województwie podlaskim.

Opisano też ponad 80 gatunków ziół, od stuleci wykorzystywanych w medycynie ludowej. Silvarium przypomina, że Puszcza Knyszyńska od zawsze nie tylko chroniła, ale i żywiła człowieka.Niedaleko rzeczki Poczopówki, której wody tworzą rozlewiska z wyspą pośrodku, znajduje się niepowtarzalny Park Megalitów. Zobaczyć możemy dolmeny i menhiry , liczące ponad 1,5 mld lat, ogromne głazy narzutowe znajdujące się w grupach, lub w celtyckich kręgach.
Odnajdziemy również unikalny na skalę europejską, fenologiczny poromierz (słoneczny zegar) wskazujący nie tylko godziny ale i pory roku . W leśnej chacie, zaaranżowane ciekawe muzeum historyczno-leśne.Osobom lubiących spacery Poczopek oferuje ścieżki, poprowadzone w taki sposób, by pokazać najpiękniejsze zakątki otaczających nas lasów. Na wycieczkę możemy się wybrać również rowerami.Silvarium to również Park Energii Odnawialnej, promujący tak ważne dla naszej cywilizacji alternatywne źródła energii.

Silvarium w Poczopku

16-113 Szudziałowo, Poczopek 6D
tel. (0-85) 722-96-40, fax (0-85) 722-96-41
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.bialystok.lasy.gov.pl/web/krynki


Facebook Supraśla

Foto - Supraśl

jsWeather

Weather in Supraśl

25th czerwiec, 2024 - 0:38
Zachmurzenie Umiarkowane
14°C 13°C min 16°C max
4:00 20:57
Wilgotność: 93 %
Wind: 1,6 km/h Zachodni
Ciśnienie: 1.019 hPa
Widoczność: 10.000 m

Poprzez kliknięcie „Akceptuję” wyrażasz zgodę na zainstalowanie i przechowywanie plików typu cookie na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookie w ustawieniach swojej przeglądaki.