Arboretum

Kopna Góra - Arboretum im. Powstańców 1863r  to rodzaj ogrodu botanicznego z drzewami i krzewami w roli głównej.

Leśny ogród w Kopnej Górze powstał w 1988 roku, zajmuje powierzchnię 26 ha. Jego utworzenie miało na celu upamiętnienie wydarzeń powstania styczniowego, toczących się tu walk powstańców oraz jako obiekt stanowiący pomoc dydaktyczną dla leśników i przyrodników naszego regionu.


Arboretum to przepiękne miejsce położone na zróżnicowanej rzeźbie terenu – od dolin po delikatne wzniesienia i pagórki. Całość obszaru pokrywa ok. 500 gatunków i odmian rodzimych oraz obcych drzew, krzewów oraz roślin ozdobnych. Spacerując alejkami arboretum, poznamy 10 różnych kolekcji obejmujących oddzielnie jałowce, świerki, jodły, cyprysiki, itd.


Są to m.in. drzewa takie jak cisy, sosny, jodły, świerki, klony, żywotniki, cyprysiki i jałowce, a także rośliny jagodowe, pnącza i zioła.
Arboretum pełni funkcje edukacyjne, ale przede wszystkim jest to doskonałe miejsce na odpoczynek.

Spacer wśród różnych dziwnych roślin, pachnących i oryginalnych w sercu Puszczy Knyszyńskiej to niezapomniane przeżycie.DOJAZD

Szosą białostocką prowadzącą na Krynki, 11 km. za Supraślem – skręt w lewo (duża  tablica informacyjna).


Przy drodze znajduje się parking, a na obszarze całego Arboretum jest wiele miejsc na piknik.Adres:
wieś Kopna Góra
16-030 Supraśl
tel. 85 718 35 70

Facebook Supraśla

Foto - Supraśl

jsWeather

Weather in Supraśl

23rd maj, 2024 - 14:19
Zachmurzenie Duże
25°C 24°C min 26°C max
4:15 20:31
Wilgotność: 46 %
Wind: 11,3 km/h South-East
Ciśnienie: 1.016 hPa
Widoczność: 10.000 m

Poprzez kliknięcie „Akceptuję” wyrażasz zgodę na zainstalowanie i przechowywanie plików typu cookie na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia plików cookie w ustawieniach swojej przeglądaki.