Supraski Szlak Bioróżnorodności

Supraski Szlak Bioróżnorodności 4

Supraski Szlak Bioróżnorodności 3

Nowy Szlak przebiega przez tereny atrakcyjne pod względem przyrodniczym i historycznym. Część „Supraskiego Szlaku Bioróżnorodności” przecina teren obszaru Natura 2000. Obszar ten jest objęty dyrektywą ptasią i siedliskową Ostoi Knyszyńskiej oraz Puszczy Knyszyńskiej.

Supraski Szlak Bioróżnorodności panorama

Część trasy (około 3 km) przebiega w strefie ochronnej konserwatora zabytków obejmującej zabytek hydrotechniczny o nazwie Supraski System Wodny prowadząc przez groblę będącą częścią tego zabytku.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 8

Turyści, kuracjusze odwiedzający Supraśl i mieszkańcy chętniej będą odkrywać malownicze rzeczne zakola i rozlewiska -jest to ciekawa propozycja na rekreację.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 11

Dla dzieci zostały przygotowane w czterech „parkach edukacyjnych” eko-gry.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 2

Supraski Szlak Bioróżnorodności 5

 

Atrakcją jest też ponad 8 metrowa wieża widokowa. Jej konstrukcja posiada kilka różnych poziomów z tarasami. Ciekawe umiejscowienie wieży pozwala na obserwację okolicznych terenów.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 12

Supraski Szlak Bioróżnorodności 13

Supraski Szlak Bioróżnorodności 1

 

Supraski Szlak Bioróżnorodności ma początek na Uroczysku Pustelnia, posiada ponad siedmiokilometrową długość i stał się wydłużenim bulwarów Wiktora Wołkowa i dzięki temu powstało piękne miejsce do spacerów wzdłuż rzeki. Zmęczeni wędrówką turyści mogą odpocząć na 54 ławeczkach, lub w zadaszonych miejscach odpoczynku - w 8 dużych i 12 mniejszych wiatach.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 7

Szlak Bioróżnorodności kończy się u zbiegu rzeki Supraśl i Kopanicy. Grobla która oddziela rzekę Supraśl od kanału nazywanego Kopanicą (lub Kopaną Rzeką) to zabytkowa część doliny, znak dawnej hydrotechniki - Supraski System Wodny.

Supraski Szlak Bioróżnorodności 6

Facebook Supraśla

Foto - Supraśl

20.03°C

Supraśl

Zachmurzenie Wilgotność: 61%
Wiatr: Pół2.24 M/S
Wtorek
13.13°C / 26.79°C
Środa
14.92°C / 28.31°C
Czwartek
14.99°C / 27.87°C
Piątek
14.82°C / 26.71°C
Sobota
11.04°C / 19.6°C
Niedziela
8.29°C / 18.51°C